„Gra edukacyjna Weekendowe Przygody to projekt pilotażowy i innowacyjny. Łączymy promocję różnych miejsc czy instytucji poprzez grę z prawidłową edukacją społeczeństwa od najmłodszych lat! Chcielibyśmy, aby w przyszłości takich gier powstało więcej” – Prezes Zarządu Łukasz Karpiński, Fintech S.A.
Skąd ten pomysł?
Weekendowe przygody, czyli najnowsza gra edukacyjna stworzona przez Prime Bit Games S.A. we współpracy z Fintech S.A., to odpowiedź na wciąż rozszerzający się problem alkoholizmu wśród młodzieży. Chcielibyśmy aby młodzi ludzie, za pomocą gry, ujrzeli negatywne skutki i konsekwencje sięgania po alkohol czy inne używki w tak młodym wieku oraz by było to dla nich przestrogą w realnym świecie.
O co w tym chodzi?
Weekendowe Przygody to gra wciągająca w historię młodego człowieka, który poprzez dokonywanie pewnych wyborów, tworzy scenariusz własnego życia. Otoczony przyjaciółmi, którzy nierzadko podsuwają mu niewłaściwe pomysły, decyduje o swoim losie. Tytuł gry odnosi się poniekąd do całego konceptu – jej akcja toczy się podczas weekendowej imprezy na którą wybiera się nasz bohater. W trakcie jej trwania, Michał – bo tak właśnie tak ma na imię, spotyka się z wieloma okazjami do tego, by pokazać swoją asertywność bądź uległość. W zależności od jego postawy i wyborów, tworzy się historia jego wieczoru. Koniec gry weryfikuje skutki jego „imprezowych” wyborów.
Dla kogo jest ta gra?
Głównymi odbiorcami naszej gry są młodzi ludzie w wieku od 13 do 18 lat. Naszym zdaniem młodzież powinna wiedzieć co ją czeka, jeżeli w tym okresie swojego rozwoju zacznie sięgać po alkohol i inne łatwo dostępne używki.
Do zapoznania się z grą zachęcamy również rodziców, nauczycieli oraz urzędników gmin, aby zweryfikować i przetestować produkt i przekonać się o potrzebie zaopatrzenia w nią szkół i młodzieży.
Kto nas wspiera?
Gra Weekendowe Przygody została objęta Patronatem Honorowym przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Urząd Miasta Rzeszowa, który w ramach promocji nabył 1000 kodów, które zostaną rozdystrybuowane wśród wybranych szkół na terenie województwa podkarpackiego.
Pozostajemy również w ciągłych konsultacjach z ekspertami z Ośrodka Leczenia Uzależnień, czuwającymi nad stroną merytoryczną gry. Dodatkowo wsparcia udziela nam Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi.
Dystrybucja gry
Sprzedaż gry Weekendowe Przygody odbywa się dwutorowo. Po pierwsze – gra dostępna jest do zakupu w sklepach mobilnych App Store i Google Play w cenie 5 zł. Dzięki temu zarówno rodzice jak i dzieci mogą pobierać ją we własnym zakresie. Po drugie – Urzędy Gmin mogą nabyć kody do gry, w ramach budżetu wydzielonego do walki z alkoholizmem i rozdystrybuować ją w wybranych przez siebie szkołach.
Promocja
„To co jest w tej grze naprawdę fajne to to, że współpracujemy z miastem Rzeszów w ramach działań promocyjnych w taki sposób, że umieszczamy całą akcję gry w Rzeszowie oraz lokujemy w niej dedykowane sceny np. konkretne miejsca turystyczne. Całość oznakowana jest logotypami miasta, dzięki czemu w innowacyjny sposób zyskuje ono dodatkową promocję oraz zwiększa atrakcyjność” – mówi producent gry Michał Ręczkowicz
Lokowanie konkretnych miejsc w grze w ramach promocji, to ciekawa opcja zarówno dla tych, którzy chcą zwiększyć świadomość np. swojej marki, jak i dla tych, którzy chcą po prostu zaciekawić i zainspirować młodych ludzi do kreatywnego spędzania wolnego czasu w sposób nieszkodliwy dla samych siebie.
I co dalej?
Weekendowe Przygody składają się z jednej historii, czyli jak zostało to już wspomniane – wieczornej imprezy bohatera i jego przyjaciół. W przyszłości planujemy pracę nad kolejnymi częściami, które będą miały ten sam cel, jednak dotykać będą dodatkowych problemów. Akcja następnej historii rozgrywać się będzie w lesie nad jeziorem, a głównym jej celem będzie pokazanie niebezpieczeństwa związanego z nadużywaniem alkoholu w połączeniu z brawurową zabawą. Trzeci scenariusz będzie zahaczał również o szeroko rozumiany problem ekologii i zanieczyszczania środowiska.