PrimeBit Games przekształca się w spółkę akcyjną!

Zawrotne tempo rozwoju świeżutkiej na rynku gamingowym firmy PrimeBit Games Sp. z o.o. przyczyniło się do uruchomienia procesu przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Ostateczne przekształcenie ma nastąpić już za niespełna miesiąc, bo we wrześniu 2017 roku!

– Firma rozrasta się i wymaga nowych inwestycji – wyjaśnia Prezes Michał Ręczkowicz. – Głównym celem naszych aktualnych działań jest wejście na giełdę – dodaje. – Zwiększy to prestiż naszej marki oraz umocni pozycję na gamingowym rynku, zarówno lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym – komentuje Ręczkowicz.
Efektem przekształceń spółki ma być poważne zwiększenie liczby tworzonych przez PrimeBit Games projektów. Nowe gry będą charakteryzowały się wysokim poziomem zaawansowania technologicznego, z wykorzystaniem dużego budżetu. Firma zajmie się również pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.

Sporym wyzwaniem będzie wejście na NewConnect – nowy rynek akcji, mający formę alternatywnego systemu obrotu, organizowanego przez GPW.
Polscy producenci gier na NewConnect to m.in.:
Bloober Team SA
Forever Entertainment SA
Ifun4all SA
Jujubee SA
Macro Games SA
Qubicgames SA
T-Bull SA
The Farm 51 Group SA

Przypominamy, że do końca zeszłego roku PrimeBit Games stanowiło jedynie dział rzeszowskiej firmy PrimeBit Studio. 12 grudnia 2016 roku dział ten został wydzielony jako spółka PrimeBit Games Sp. z o.o. A to za sprawą inwestycji firmy Mizaco z notowanej na NewConnect grupy Midven, która nabyła 2.000 udziałów w PBG, reprezentujących 20% kapitału zakładowego całej spółki. Większość udziałów po dziś dzień jest w posiadaniu spółki-matki. Prezesem nowopowstałej firmy gamingowej został oczywiście Prezes PrimeBit Studio Michał Ręczkowicz.

Powstanie nowej firmy o profilu stricte gaminowym stało się doskonałą okazją do poszerzenia specjalizacji i produkowania gier nie tylko mobilnych, ale także na PC, konsole, czy przeglądarki internetowe. Przekształcenie w spółkę akcyjną przyspieszy ten proces.