Przez ostatnie tygodnie ekipa Prime Bit Games mocno angażowała się w projekty o charakterze edukacyjnym. Specjaliści z naszej firmy wzięli udział w trzech wydarzeniach, skierowanych do młodych twórców gier – licealistów i studentów.

Edukacja sympatyków i pasjonatów tworzenia gier jest ważnym elementem naszej działalności. W naszej branży zapotrzebowanie na specjalistów wciąż jest bardzo wysokie, dlatego chętnie dołączamy do wszelkich inicjatyw, które mają na celu doszkalanie umiejętności w tym zakresie!

Cyberiada

Wydarzenie dedykowane dla studentów pasjonujących się tworzeniem gier. Cyberiada to cykl darmowych szkoleń, konsultacji i game jamów. Specjaliści z dziedziny grafiki i programowania z naszej firmy zostali zaangażowani w ten projekt i pełnili rolę wykładowców oraz mentorów i jurorów podczas gamejamu. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Cyberiady mają doprowadzić do powstania 10 najlepszych projektów, które trafią do ścisłego finału. W czerwcu 2022 roku uczestnicy zaprezentują efekty kilkumiesięcznej nauki podczas finałowego gamejamu. W ramach tego etapu zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy wezmą udział w ekskluzywnych warsztatach u jednego z największych producentów gier w Polsce.

Turniej Trójgamiczny Wydarzenie o zbliżonej formule, jednak tym razem skierowane do nieco młodszych. Licealiści, biorący udział w evencie również przechodzą przez cykl warsztatów i konsultacji, których efekt zostanie sprawdzony podczas finałowego game jamu. W tym przypadku również graficy i programiści zaangażowali się w edukację młodzieży, przekazując wiedzę zdobytą przez lata doświadczeń w branży.

Hackathon WSIiZ

Relacja PrimeBit Games z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania od lat jest zacieśniana poprzez wspólne przedsięwzięcia. Do tej pory stworzyliśmy specjalizację (Inżynieria gier komputerowych), kurs online z podstaw projektowania gier, a tym razem (wraz z PrimeBit Investments Sp. z o.o.) dołączyliśmy także jako Partner Główny do organizowanego przez WSIiZ Hackathonu. Zadaniem uczestników było zrealizowanie projektu w jednej z trzech kategorii: Game Dev (stworzenie gry komputerowej), Line of Business (stworzenie aplikacji mającej potencjał biznesowy) lub Internet of Things (przygotowanie rozwiązana wykorzystującego technologie Internetu Rzeczy). Dodatkowo, zadaniem uczestników było wdrożenie wybranych haseł, tj.: zdążyć na czas, klimat i ekologia, bush crafting, retro oraz Smart Maker – ludzie, miejsce, maszyny. Poziom projektów był zaskakująco wysoki. Tuż przed finałem Prezes Zarządu PrimeBit Investments Sp. z o.o. zdecydował się na podniesienie stawki o 500 zł dla każdego miejsca na podium. W efekcie tego łączna pula nagród sięgnęła 4 tysięcy złotych: – Osobiście jestem dumny z tego koła naukowego i tradycji jakie podtrzymywane są latami, a mam ku temu powód – sam stworzyłem je dawno temu, będąc studentem i odnosząc przy tym szereg sukcesów, które dziś moi następcy powielają. Cieszę się też, że opiekunem koła naukowego niezmiennie od lat jest dr Marek Jaszuk! Na tej uczelni studiowałem, tutaj zdobywałem wiele nagród i wyróżnień, tutaj stworzyłem pierwszą firmę, a dziś wspieram specjalizację Inżynieria gier komputerowych wraz z naszym zespołem poprzez prowadzenie wykładów – mówił Michał Ręczkowicz, prezes PBI Sp. z o.o.

Nie od dziś wiadomo, że organizacja i współorganizacja branżowych wydarzeń to dla nas każdorazowa, ogromna przyjemność. Wiemy jak ważna jest także szeroko rozumiana edukacja w zakresie tworzenia gier – umiejętność wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce jest kluczowa, a temu najlepiej sprzyja udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych z branżą gier. Gorąco zachęcamy młodych i ambitnych pasjonatów tej dziedziny do tego, by angażowali się w tego typu projekty. To zawsze przynosi efekty i daje możliwość na zdobycie pierwszych kontraktów branżowych i bycie „zauważonym” przez ekspertów!

Tego typu inicjatywy są doskonałą okazją na to, aby móc zobaczyć i zrozumieć jak działa branża GameDevu. Często młodzi ludzie nie mają możliwości rozpoczęcia swojej przygody w branży z powodu wysokich wymagań na start. Takie wydarzenia pozwalają nabrać doświadczenia oraz pozwalają rozwinąć się w tej dziedzinie. Dodatkowo można spotkać wielu ludzi z branży oraz załapać nowe kontakty, które mogą pomóc w dalszej pracy. – tak o słuszności organizacji i brania udziału w tego typu wydarzeniach mówił Michał Nowak – Game Developer PBG SA, angażujący się we wszystkie wspomniane projekty jako mentor, juror i wykładowca

Przed nami 2022 rok. Na co pozwoli nam sytuacja związana z epidemią – jeszcze nie wiemy, ale plany na branżowe eventy w naszych głowach już są! Po pierwsze PLGK czyli turniej Polskiej Ligi Gier Karcianych, w których uczestnicy zmierzą się ze sobą w grze Magic Nations. Wciąż czekamy na kolejne zgłoszenia i liczymy na to, że pierwsza edycja turnieju e-sportowego rozpocznie piękną i długą tradycję. Dodatkowo planujemy organizację konferencji związanej z branżą gier, w połączeniu z Game Jamem. Póki co nie zdradzamy szczegółów, o wszystkim poinformujemy w 2Q 2022 r.!